8.12.2020 sa uskutočnila "Živá knižnica".
8.12.2020 sa už po tretíkrát (tentokrát online) pre študentov katedry psychológie uskutočnila v spolupráci s A centrom a OZ Hans "Živá knižnica".
Vďaka autorke projektu PhDr. Viere Hincovej a rodičom detí s Aspergerovým syndrómom mali študenti možnosť "naživo" sa zoznámiť s viacerými prístupmi v oblasti inklúzie a práce s deťmi s poruchami autistického spektra v škole. Vypočuli si príbehy konkrétnych detí a rodičov, získali informácie o rôznom klinickom obraze tejto poruchy, potrebách týchto detí (ale aj rodičov), ťažkostiach, s ktorými sú rodičia a deti konfrontovaní aj v kontexte spolupráce s odborníkmi.
Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie a antisemitizmu a ostatným formám intolerancie.
Účasť na tejto milej a podnetnej udalosti pozitívne hodnotia i samotné študentky a študenti. Jeden príklad spätnej väzby, ktorej sa dostalo našej kolegyni, pani doktorke Šefarovej:
"Pani doktorka, chcem sa poďakovať za príležitosť zúčastniť sa Živej knižnice. Ja som teda mala tú možnosť už druhýkrát a i teraz som sa dozvedela mnoho nových a zaujímavých informácií. Celkovo vysoko pozitívne hodnotím tento koncept, kedy nám sami rodičia opisujú svoje deti s Aspergerom a jednotlivé prejavy v hre, stravovaní či v sociálnom živote. Rodičom patrí naozaj klobúk dole, že nabrali odvahu takto ,,verejne" o ich súkromí rozprávať. A znova som ste ma priviedli k zamysleniu sa nad tým, akú veľkú moc a zodpovednosť má psychológ v rukách v oblasti diagnostiky."
![]() | Facebook katedry |