- Názov projektu: Vývoj a implementácia celoplošného inovatívneho modelu cielenej penitenciárnej interakcie pre populáciu juvenilných delikventov v SR
Číslo projektu: FPPV/67/10VVČ
Zodpovedný riešiteľ: PhDr. Slávka Démuthová, PhD.
Riešiteľský tím: PhDr. Slávka Démuthová, PhD.
Časové rozpätie projektu: 2010-2011
Finančná dotácia projektu: 1000 Eur
Charakteristika projektu: Pre efektívnejšiu penitenciárnu intervenciu, no najmä pre účinnejšiu prevenciu recidívy trestnej činnosti je nevyhnutné identifikovať kľúčové a korigovateľné problémy u konkrétneho odsúdeného. Účelom projektu bolo vytvorenie modelu efektívneho a najmä cieleného využívania resocializačných, reedukačných, výchovných a korektívnych aktivít špecialistami pracujúcimi s mladistvými vo výkone trestu.
- Názov projektu: Predškolák - budúci žiak
Číslo projektu: Grant mesta Trnava 10/2/3/37
Zodpovedný riešiteľ: PhDr. Gabriela Ručková, PhD.
Riešiteľský tím: PhDr. Gabriela Ručková, PhD.
Časové rozpätie projektu: 2010
Finančná dotácia projektu: 300 Eur
Charakteristika projektu: Projekt sa zameriaval na identifikáciu kľúčových charakteristík v spojitosti s dvoma aktuálnymi oblasťami problémov predškolákov a detí nastupujúcich na povinnú školskú dochádzku. Prvá oblasť sa zameriavala na problém školskej zrelosti a následnej intervencie v prípade objavenia sa ťažkostí a druhá na problematiku rozšírenej výučby cudzieho jazyka. Výstupy boli publikované a tiež aplikované v praxi.
Publikácie:
- RUČKOVÁ, G., VAREČKOVÁ, Ľ. (2011). Výučba cudzieho jazyka v predškolskom veku s dôrazom na vývin reči. In Kondášove dni 2010: zborník príspevkov. Trnava: Katedra psychológie FF UCM v Trnave, s. 123-128. ISBN 978-80-8105-232-3.
RUČKOVÁ, G., VAREČKOVÁ, Ľ. (2010). Vývin reči so zameraním na lámanie bariér pri výučbe cudzieho jazyka v predškolskom veku. In Zborník z konferencie o vzdelávaní na tému: Cudzí jazyk - brána do sveta poznávania. Trnava: Mesto Trnava, s. 52-56.
- Názov projektu: Psychoteritoriálne správanie v intrapsychických väzbách
Číslo projektu: VEGA 1/0504/08
Zodpovedný riešiteľ: PhDr. Vojtech Haring, PhD.
Riešiteľský tím: prof. PhDr. Ján Čech, CSc. - 800 hodín; MUDr. Jozef Haring, PhD. - 200 hodín; PhDr. Anton Markuš, CSc. - 200 hodín; PhDr. Gabriela Ručková - 1000 hodín; PhDr. Jana Hubinská - 1000 hodín; Mgr. Slávka Démuthová, PhD. - 200 hodín.
Časové rozpätie projektu: 2008
-2010
Finančná dotácia projektu: 1560 Eur
Charakteristika projektu: Psychické teritórium - "psychoteritorialita" - je vyznačené záujmami, vzdelaním, praxou, ale aj etnickými, konfesiálnymi a inými faktormi. Ide o málo rozpracovanú problematiku v súčasnej psychológii. Pri zvýšenej mobilite postmodernej spoločnosti a pri oslabovaní významu geografickej teritoriality psychoteritorialita vystupuje do popredia ako aktuálny psychologický i spoločenský problém.